Oficjalnie: Robert Lewandowski nie zagra z Anglią

29.03.2021

Robert Lewandowski podczas spotkania z Andorą musiał przedwcześnie zejść z boiska z powodu urazu. Jak się okazuje, kapitan reprezentacji Polski z tego powodu nie wystąpi w spotkaniu z Anglią.

Lewy doznał urazu w meczu z Andorą

Robert Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Andorą i zdobył w nim dwie bramki. Reprezentant Polski musiał jednak opuścić boisko w 63. minucie. Jak poinformował podczas pomeczowej konferencji selekcjoner Paulo Sousa, przyczyną był uraz, po którym piłkarz niezwłocznie musiał opuścić plac gry.

Kapitan nie zagra przeciwko Anglii

To jednak nie koniec złych wiadomości dla polskiej kadry. Jak poinformował PZPN, Robert Lewandowski nie zagra bowiem w spotkaniu z Anglią, które odbędzie się w najbliższy czwartek.

Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu – poinformował PZPN w oficjalnym komunikacie.

Piłkarz musi przejść leczenie, które będzie trwać od 5 do 10 dni. 32-latek wróci do Bayernu w trybie natychmiastowym. Według dziennikarza TVP Sport, Macieja Iwańskiego, prognozy nie są jednak optymistyczne.

Sprawa jest poważna, jeszcze nie wiadomo czy potrzebna będzie operacja. Według pierwszej diagnozy: miesiąc przerwy. W najgorszym scenariuszu zagrożone mogłoby być Euro, ale – na razie nie idźmy tak daleko – napisał na Twitterze Maciej Iwański.