Gerard Pique ostatecznie zagra w El Clasico? 

08.04.2021

Gerard Pique niemal do końca nie wiedział, czy wystąpi w meczu z Realem Madryt. Jak się jednak okazało, piłkarz wziął udział w czwartkowym treningu zespołu.

Stracone miesiące piłkarza „Blaugrany”

Obecny sezon nie należy do najbardziej udanych dla Gerarda Pique. 34-letni obrońca Barcelony stracił większą jego część z powodu problemów z kolanem. Od początku rozgrywek piłkarz wystąpił w tylko piętnastu meczach. Warto dodać, że od grudnia zaledwie trzy razy pojawił się na placu gry.

Występ w El Clasico jest możliwy?

W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele sprzecznych informacji na temat występu piłkarza w El Clasico. Z jednych źródeł wynikało, że jest szansa na jego występ, natomiast drugie zaprzeczały twierdząc, że Gerard Pique potrzebuje jeszcze przynajmniej tygodnia do powrotu do formy.

Jeszcze w środę media z Półwyspu Iberyjskiego podawały, że Gerard Pique wrócił do treningów, ale na razie pracuje indywidualnie. Z kolei po tym jak w czwartek piłkarz wziął udział we wspólnych zajęciach z zespołem, jego szanse na miejsce w kadrze na mecz z Realem znacząco wzrosły.

Obie drużyny strzelą gola w El Clasico. Zagraj ten typ po kursie 1.51 w BETFAN 

Jaką decyzję podejmie Koeman?

Czy Gerard Pique ostatecznie wróci do składu meczowego na mecz z “Królewskimi”. Na razie nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Prawdopodobnie o wszystkim poinformuje Ronald Koeman podczas piątkowej konferencji prasowej. Na ten moment występ 33-letniego obrońcy wydaje się jednak dosyć realny.