Patryk Klimala bliski przenosin do zespołu MLS

Patryk Klimala już niebawem może opuścić Celtic. Były piłkarz Jagiellonii niebawem może zasilić klub amerykańskiej Major League Soccer, New York Red Bulls.

Przygoda z Celtikiem dobiega końca?

Patryk Klimala trafił do Szkocji w zimowym oknie transferowym ubiegłego roku. Były młodzieżowy reprezentant Polski do tej pory jednak nie podbił tamtejszej Premiership. Piłkarz wystąpił w barwach Celticu w 28 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę.

W tym sezonie 22-latek nie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym składzie. Co więcej, w wyjściowej jedenastce zespołu z Glasgow znalazł się tylko trzy razy.

Czas na zmiany?

Jak informuje “Interia”, Patryk Klimala już wkrótce może zmienić otoczenie. Zainteresowanie piłkarzem wyraża klub New York Red Bulls, występujący w amerykańskiej MLS. Z doniesień wynika, że 22-latek miałby przenieść się w nowe miejsce za sześć milionów euro.

Zespół, do którego ma trafić Klimala, ma za sobą udany sezon. Piłkarze z Nowego Jorku zaszli do półfinału play-offów MLS, gdzie przegrali z późniejszym triumfatorem, Columbus Crew.