Patryk Klimala bliski przenosin do zespołu MLS

14.04.2021

Patryk Klimala już niebawem może opuścić Celtic. Były piłkarz Jagiellonii niebawem może zasilić klub amerykańskiej Major League Soccer, New York Red Bulls.

Przygoda z Celtikiem dobiega końca?

Patryk Klimala trafił do Szkocji w zimowym oknie transferowym ubiegłego roku. Były młodzieżowy reprezentant Polski do tej pory jednak nie podbił tamtejszej Premiership. Piłkarz wystąpił w barwach Celticu w 28 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę.

W tym sezonie 22-latek nie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym składzie. Co więcej, w wyjściowej jedenastce zespołu z Glasgow znalazł się tylko trzy razy.

Czas na zmiany?

Jak informuje “Interia”, Patryk Klimala już wkrótce może zmienić otoczenie. Zainteresowanie piłkarzem wyraża klub New York Red Bulls, występujący w amerykańskiej MLS. Z doniesień wynika, że 22-latek miałby przenieść się w nowe miejsce za sześć milionów euro.

Zespół, do którego ma trafić Klimala, ma za sobą udany sezon. Piłkarze z Nowego Jorku zaszli do półfinału play-offów MLS, gdzie przegrali z późniejszym triumfatorem, Columbus Crew.