Łukasz Teodorczyk sądzi się z Anderlechtem o duże pieniądze

16.04.2021

Łukasz Teodorczyk sądzi się z klubem, w którym występował trzy lata temu. Piłkarz domaga się od Anderlechtu wypłacenia zaległych 600 tysięcy euro.

Sukcesy Teo w Anderlechcie

Łukasz Teodorczyk występował w Anderlechcie w latach 2016-2018. 19-krotny reprezentant Polski najpierw trafił do Belgii na roczne wypożyczenie, a następnie podpisał stałą umowę z klubem z Brukseli. Szczególnie dobry okazał się dla niego pierwszy sezon w Beneluksie. Wówczas piłkarz zdobył 22 gole, sięgając po koronę króla strzelców, przyczyniając się do zdobycia przez klub z Brukseli podwójnej korony.

Piłkarz sądzi się z byłym klubem

W 2018 roku Łukasz Teodorczyk zamienił Anderlecht na Udinese za kwotę 3,5 mln euro. Chociaż od transferu minęły już prawie trzy lata, jak informuje belgijski “Le Soir”, piłkarz wciąż czeka na wypłatę 600 tysięcy euro zaległych pensji. Sprawa trafiła do brukselskiego Sądu Pracy już w 2020 roku, ale napastnik Charleroi wciąż czeka na decyzję.

Sprawa została nagłośniona w Belgii w ostatnich dniach dlatego, że Anderlecht ma problemy ze spełnieniem wymogów licencyjnych. Chociaż w środę klub otrzymał licencję na przyszły sezon, wiele wskazuje, że w przyszłości może mieć kłopoty w tym aspekcie. Sprawa Teodorczyka nie jest zresztą jedyną, która aktualnie toczy się przeciwko brukselczykom.