Hansi Flick podjął decyzję. „Chcę rozwiązać kontrakt”

17.04.2021

Hansi Flick po zakończeniu sezonu pożegna się z Bayernem Monachium? Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener przyznał, że poprosił władze klubu o rozwiązanie kontraktu.

Konflikt przesądził o decyzji?

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o konflikcie trenera Bayernu z dyrektorem sportowym klubu. Według różnych doniesień, Hansi Flick miał wyrażać niezadowolenie z powodu polityki transferowej klubu. Problemy kadrowe znacząco wpływają na zespół w ostatnim czasie. Dowodem na to jest choćby dwumecz z Paris Saint-Germain, gdy trener miał kłopoty z ułożeniem wyjściowego składu pod nieobecność części zawodników.

Konflikt Flicka z Hasanem Salihamidziciem wywołał wiele pogłosek dotyczących przyszłości trenera na Allianz-Arenie. Niektóre z nich wręcz donosiły o tym, że szkoleniowiec niebawem może się pożegnać z Monachium. Jak się okazało, plotki były zgodne z prawdą. Po meczu z Wolfsburgiem, który Bayern wygrał 3:2 Niemiec przyznał, że chciałby rozwiązać kontrakt z Bawarczykami.

Flick obejmie niemiecką kadrę?

Kto zastąpi dotychczasowego trenera? Obecnie faworytem do objęcia posady wydaje się szkoleniowiec RB Lipsk, Julian Nagelsmann. Z kolei Hansi Flick po zakończeniu sezonu miałby objąć reprezentację Niemiec. Trener już od jakiegoś czasu jest wymieniany w gronie kandydatów na następcę Joachima Loewa, który zakończy pracę z kadrą po tegorocznych mistrzostwach Europy.