Bayern, PSG i Borussia Dortmund jednak zagrają w Superlidze?

19.04.2021

Bayern Monachium, Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund pierwotnie nie znaleźli się na liście współzałożycieli Superligi. To jednak nie oznacza, że zespoły nie wezmą udziału w rozgrywkach.

Historyczna decyzja

Milan, Arsenal, Atletico, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madryt oraz Tottenham. Ta dwunastka podjęła przełomowy dla historii futbolu krok, decydując się na założenie Superligi. Rozgrywki mają zrzeszać 20 największych piłkarskich klubów Europy – 15 współzałożycieli oraz pięć zespołów biorących udział na zaproszenie.

W dokumencie założycielskim jest jednak mowa o 15 klubach, a udział w rozgrywkach zadeklarowało na razie dwunastu z nich. Według doniesień, piętnastkę uzupełniają Bayern Monachium, Paris Saint-Germain i Borussia Dortmund. Zdania są jednak podzielone, czy kluby odmówiły udziału w nowych rozgrywkach, czy może dołączą do nich w najbliższym czasie.

Kolejne wielkie kluby dołączą do Superligi?

Jeszcze w niedzielę mówiło się, że kluby nie chcą dołączyć do Superligi, gdyż obawiają się konieczności opuszczenia krajowych rozgrywek. UEFA zadeklarowała bowiem, że jeśli potentaci dołączą do elitarnej ligi, federacja wpłynie na ich udział w krajowych rozgrywkach. Takie kroki zresztą planuje podjąć choćby FA, która rozważa przesunięcie tamtejszej TOP6 do niższej ligi.

Jak jednak informuje “El Mundo”, wciąż trwają negocjacje co do udziału w Superlidze kolejnych zespołów. Z tych doniesień wynika, że Bayern, Borussia i PSG aktualnie są zainteresowane udziałem w rozgrywkach. Brany jest pod uwagę także udział w turnieju RB Lipsk.