Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA

20.04.2021

Zbigniew Boniek został doceniony przez europejską federację. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przez najbliższe cztery lata będzie pełnić funkcję wiceprezydenta UEFA.

Kadencja prezesa PZPN-u dobiega końca

Zbigniew Boniek po zakończeniu kariery piłkarskiej i nieudanych przygodach trenerskich, od lat spełnia się jako działacz piłkarski. W latach 1999-2002 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z kolei w 2012 roku został prezesem, zastępując na tym stanowisku Grzegorza Latę. Od tamtej pory były gwiazdor Juventusu wciąż pełni tę funkcję, lecz zapewniał, że obecna kadencja jest jego ostatnią.

UEFA doceniła Bońka

Od pewnego czasu Zbigniew Boniek również pełni stanowisko w strukturach UEFA. 5 kwietnia 2017 roku prezes PZPN-u został członkiem Komitetu Wykonawczego europejskiej federacji. W ostatnich wywiadach „Zibi” podkreślał, że po odejściu z PZPN-u nie zamierza rezygnować z udziału w piłkarskim świecie. Wspominał właśnie o tym, że pragnie angażować się w działalność w strukturach UEFA.

20 kwietnia podczas kongresu UEFA Boniek został wiceprezydentem federacji na czteroletnią kadencję. – Jest to wielkie indywidualne docenienie dotychczasowej działalności członka Komitetu Wykonawczego UEFA oraz jako Prezesa PZPN – napisał na Twitterze Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki.