David Alaba podjął decyzję co do przyszłości. Potwierdzenie już wkrótce

21.04.2021

David Alaba w przyszłym sezonie zagra w LaLidze? Jak informuje Max Bielefeld ze “Sky Sport”, Austriak już uzgodnił warunki kontraktu z Realem Madryt.

Koniec przygody z Bayernem

David Alaba występował w Bayernie Monachium od 2008 roku, gdy trafił do Niemiec z Austrii Wiedeń. Od tamtej pory piłkarz przyczynił się do zdobycia wielu trofeów zespołu z Bawarii. Austriak między innymi dwa razy wygrał Ligę Mistrzów, dziewięć razy zdobył mistrzostwo Niemiec i ma na koncie siedem krajowych pucharów.

Przez trzynaście lat w Monachium David Alaba wystąpił w barwach Bawarczyków w 427 spotkaniach, w których zdobył 33 bramki i zanotował 53 asysty. Z końcem sezonu jednak kończyła się jednak jego umowa i piłkarz potwierdził, że nie zamierza jej przedłużać. Po tej decyzji media łączyły go m.in. z Chelsea, Barceloną i Realem Madryt.

Transfer do Realu Madryt jest formalnością?

Koniec końców, David Alaba wybrał “Królewskich”, o czym poinformował Max Bielefeld z niemieckiego “Sky Sportu”. Według niemieckiego dziennikarza, Austriak już się dogadał z nowym klubem w sprawie kontraktu. 28-letni obrońca ma podpisać z Realem Madryt pięcioletnią umowę. Decyzja będzie oficjalnie potwierdzona w ciągu najbliższych kilku tygodni.