Marcin Bułka spadł z drugiej ligi francuskiej

21.04.2021

Marcin Bułka nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. 21-letni bramkarz wraz z Chateauroux pożegnał się z rozgrywkami Ligue 2.

Nieudana hiszpańska przygoda

Obecny sezon w wykonaniu Marcina Bułki nie okazał się najlepszy. Przez pierwsze miesiące piłkarz przebywał na wypożyczeniu w hiszpańskiej Cartagenie. Tam jednak zagrał w zaledwie trzech spotkaniach, ale nawet w pojedynczych występach jego forma pozostawiała wiele do życzenia. Z tego powodu w styczniu wrócił do Paris Saint-Germain.

Spadek Chateauroux

“Les Parisiens” postanowili jednak wypożyczyć młodego bramkarza po raz kolejny. Ostatecznie Marcin Bułka powędrował do Chateauroux, występującego w Ligue 2. Chociaż piłkarz miał dobre początki w zespole, stracił miejsce w pierwszym składzie. Jego licznik występów na razie zatrzymał się na pięciu spotkaniach.

Chateauroux w tym sezonie jednak od początku spisywało się słabo. Zespół w tej chwili znajduje się na ostatnim miejscu, gromadząc 22 punkty, tracąc aż piętnaście do bezpiecznej strefy na cztery kolejki przed końcem. Tym samym klub jest pierwszym, który w tym sezonie opuścił Ligue 2.