Oficjalnie: Julian Nagelsmann trenerem Bayernu Monachium

27.04.2021

Julian Nagelsmann potwierdził ostatnie doniesienia. Dotychczasowy trener RB Lipsk podpisał pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium.

Hansi Flick żegna się z Bayernem

Odejście Hansiego Flicka z Bayernu Monachium to jeden z najgłośniejszych tematów niemieckiego futbolu w ostatnim czasie. Nie jest tajemnicą, że trener popadł w konflikt z dyrektorem sportowym Bawarczyków, Hasanem Salihamidziciem. Po meczu ligowym z Wolfsburgiem trener przyznał, że już podjął decyzję na temat przyszłości.

Powiedziałem dziś drużynie, że chcę rozwiązać swój kontrakt z końcem lata. Powiedziałem o tym odpowiedzialnym osobom w klubie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów w ciągu tygodnia. Pojawiło się kilka plotek, więc chciałem to powiedzieć drużynie osobiście – wyznał Hansi Flick.

Nagelsmann nowym trenerem Bawarczyków

Od samego początku głównym kandydatem do objęcia posady był Julian Nagelsmann. Problemem w zatrudnieniu szkoleniowca RB Lipsk miały być względy finansowe. Klub miał bowiem zapłacić za niego kwotę oscylującą w granicach 30 milionów euro, co według plotek mogło przeważyć o przyszłości trenera.

Koniec końców, Bayern zdecydował się na zatrudnienie szkoleniowca ligowego rywala. Julian Nagelsmann podpisał z Bayernem kontrakt obowiązujący od początku nadchodzących rozgrywek do końca sezonu 2025/2026. Jak informuje Fabrizio Romano, Bawarczycy zapłacili za szkoleniowca 25 milionów euro, co jest rekordem Bundesligi w przypadku transakcji z udziałem trenerów.