Kacper Przybyłko z dwoma golami w Lidze Mistrzów CONCACAF!

28.04.2021

Kacper Przybyłko po raz kolejny bohaterem swojego zespołu w Lidze Mistrzów CONCACAF. Polski napastnik zdobył dwie bramki w pojedynku z Atlantą United.

Łatwy awans zespołu z Filadelfii

Obecna edycja północnoamerykańskiej Ligi Mistrzów jest bardzo udana dla piłkarza Philadelphia Union. Kacper Przybyłko błysnął już w 1/8 finału rozgrywek, gdy jego zespół zmierzył się z kostarykańskim Deportivo Saprissa. Drużyna amerykańskiej MLS wygrała w dwumeczu 5:0, a polski napastnik zdobył dwie bramki.

Polak znowu bohaterem

W ćwierćfinale rozgrywek zespół z Filadelfii czekało jednak pozornie trudniejsze wyzwanie. Rywalem drużyny Polaka był bowiem inny zespół z USA, Atlanta United. Jak się jednak okazało, również z tego zadania podopieczni Jima Curtina również wywiązali się wzorowo. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Philadelphia Union – aż 3:0.

Kluczową rolę w tym triumfie odegrał Kacper Przybyłko. W 57. minucie piłkarz otworzył wynik spotkania, natomiast w szesnaście minut później podwyższył na 2:0. Poza tym przy trzecim trafieniu dla zespołu, które zanotował Anthony Fontana, polski piłkarz zaliczył asystę.

Przybyłko zmierza po koronę króla strzelców?

Dzięki okazałemu zwycięstwu Philadelphia Union jest już jedną nogą w kolejnej fazie Ligi Mistrzów CONCACAF. Z kolei Kacper Przybyłko, z czterema bramkami na koncie, jest najlepszych strzelcem rozgrywek. Warto dodać również, że piłkarz jest polskim rekordzistą w północnoamerykańskiej elicie.