Znamy bazę reprezentacji Polski na Euro

30.04.2021

Miał być ośrodek pod Dublinem, ale kompletnie zmienione lokalizacje meczów w grupie sprawiły, że od nowa rozpoczęły się przygotowania logistyczne do turnieju. Mecze w Sankt Petersburgu i Sewilli sprawiły, że PZPN wybrał miejsce pośrodku, czyli Trójmiasto. To właśnie w Polsce nasi piłkarze będą przygotowywać się i stacjonować w trakcie Euro.

Kilka dni temu UEFA oficjalnie potwierdziła, że zamiast Bilbao i Dublina, mecze grupy E odbędą się we wspomnianych miastach. To oznacza, że reprezentacja Polski będzie sporo podróżować. Potrzebne było zatem miejsce pośrodku Rosji i Hiszpanii. Takim miejscem jest będzie Hotel Marriot Resort & Spa oraz Arena Gdańsk. W pierwszym zamieszkają Polacy, a drugi będzie służyć jako miejsce treningów.

Do Sopotu reprezentacja Polski przeniesie się 9 czerwca. Wcześniej jednak czeka ich 2,5-tygodniowe zgrupowanie w Opalenicy. W Wielkopolsce piłkarze zameldują się 24 maja i z Opalenicy będą ruszać na mecze towarzyskie z Rosją we Wrocławiu oraz Islandią w Poznaniu. Skład reprezentacji poznamy w dwóch terminach. 17 maja Paulo Sousa powoła wstępną kadrę, a ścisłą 23-osobową grupę 1 czerwca.