Drużyna Polaków zmaga się z problemami finansowymi

11.05.2021

Derby County dzięki remisowi z Sheffield Wednesday zapewniło sobie utrzymanie w Championship. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że klub zmaga się obecnie z problemami pozasportowymi.

Zespół drżał o utrzymanie do ostatniej kolejki

W sobotnim meczu Derby County zapewniło sobie utrzymanie w Championship. Podopieczni Wayne’a Rooneya zremisowali 3:3 z Sheffeld Wednesday i dzięki przewadze jednego punktu nad Wycombe Wanderers znaleźli się nad strefą spadkową. W klubie z tego powodu zapanowała radość tym bardziej, że przez długi czas zespół w tabeli ligowej był pod kreską.

Poważne problemy „The Rams”

Jak informuje “Daily Mail”, Derby County na razie nie powinno mieć jednak powodów do zadowolenia. Wszystko dlatego, że klub złamał zasady finansowego fair play. Warto dodać, że już rok temu “The Rams” uniknęli kary z powodu zaległości. Jak informuje “Sun on Sunday”, tym razem klub już nie uniknie wyciągnięcia konsekwencji.

Z opublikowanego w niedzielę raportu wynika, że Derby County może rozpocząć przyszły sezon z dwucyfrową liczbą ujemnych punktów. Patrząc na to, że już w obecnym sezonie zespół miał problem z utrzymaniem, przyszłoroczna batalia o pozostanie w Championship może być dla podopiecznych Wayne’a Rooneya jeszcze trudniejsza.

Co z przyszłością Polaków?

W zespole z Derby występuje dwóch reprezentantów Polski – Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik. Pierwszy występuje regularnie w spotkaniach Championship, natomiast drugi od styczniowego spotkania z Bristol City zmaga się z kontuzją. Czy problemy finansowe klubu wpłyną na przyszłość polskich piłkarzy? O tym dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni. Wiele jednak wskazuje na to, że już wkrótce szeregi “The Rams” może opuścić kilku zawodników.