Arkadiusz Reca nie zagra na Euro 2020. Piłkarz musi przejść operację

15.05.2021

Arkadiusz Reca opuści najbliższe mistrzostwa Europy. Jak poinformował Roman Kołtoń, piłkarz Crotone musi przejść operację łąkotki, która wykluczy go z udziału w turnieju.

25-latek był pewniakiem na Euro

Wydawało się, że Arkadiusz Reca na pewno znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. Do tej pory Paulo Sousa dał mu dwie szanse – w pierwszym składzie przeciwko Węgrom oraz w ostatnich minutach przeciwko Anglii. Piłkarz nie zebrał za swoje występy dobrych recenzji, aczkolwiek przeciwko podopiecznym Marco Rossiego miał udział przy jednej z bramek.

Warto też dodać, że piłkarz wciąż jest w rytmie meczowym. W barwach Crotone, jeśli omijały go problemy zdrowotne, występował regularnie. Od początku sezonu Serie A 25-latek zanotował 30 występów, w których zdobył dwie bramki i siedem razy asystował. Choć jego zespół spadł z ligi, reprezentant Polski miał sporo pozytywnych przebłysków.

Problem okazał się bardziej poważny niż przewidywano

Ostatecznie Arkadiusz Reca jednak nie pojedzie na najbliższe mistrzostwa Europy. Piłkarz doznał urazu w ligowym starciu z Romą. Początkowo wydawało się, że opuści tylko jeden mecz, aczkolwiek jego problemy zdrowotne okazały się bardziej poważne. Jak poinformował Roman Kołtoń, piłkarz musi przejść operację łąkotki. To jest równoznaczne z brakiem możliwości udziału w Euro 2020.

To już kolejne osłabienie polskiej kadry przed mistrzowskim turniejem. Na Euro 2020 z powodu kontuzji nie zagrają także Krzysztof Piątek i Jacek Góralski. Prawdopodobnie powołania nie będzie mógł otrzymać także Krystian Bielik, który dopiero wznowił treningi indywidualne.