Arkadiusz Reca nie zagra na Euro 2020. Piłkarz musi przejść operację

Arkadiusz Reca opuści najbliższe mistrzostwa Europy. Jak poinformował Roman Kołtoń, piłkarz Crotone musi przejść operację łąkotki, która wykluczy go z udziału w turnieju.

25-latek był pewniakiem na Euro

Wydawało się, że Arkadiusz Reca na pewno znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. Do tej pory Paulo Sousa dał mu dwie szanse – w pierwszym składzie przeciwko Węgrom oraz w ostatnich minutach przeciwko Anglii. Piłkarz nie zebrał za swoje występy dobrych recenzji, aczkolwiek przeciwko podopiecznym Marco Rossiego miał udział przy jednej z bramek.

Warto też dodać, że piłkarz wciąż jest w rytmie meczowym. W barwach Crotone, jeśli omijały go problemy zdrowotne, występował regularnie. Od początku sezonu Serie A 25-latek zanotował 30 występów, w których zdobył dwie bramki i siedem razy asystował. Choć jego zespół spadł z ligi, reprezentant Polski miał sporo pozytywnych przebłysków.

Problem okazał się bardziej poważny niż przewidywano

Ostatecznie Arkadiusz Reca jednak nie pojedzie na najbliższe mistrzostwa Europy. Piłkarz doznał urazu w ligowym starciu z Romą. Początkowo wydawało się, że opuści tylko jeden mecz, aczkolwiek jego problemy zdrowotne okazały się bardziej poważne. Jak poinformował Roman Kołtoń, piłkarz musi przejść operację łąkotki. To jest równoznaczne z brakiem możliwości udziału w Euro 2020.

To już kolejne osłabienie polskiej kadry przed mistrzowskim turniejem. Na Euro 2020 z powodu kontuzji nie zagrają także Krzysztof Piątek i Jacek Góralski. Prawdopodobnie powołania nie będzie mógł otrzymać także Krystian Bielik, który dopiero wznowił treningi indywidualne.