Podbeskidzie Bielsko-Biała spadło z ekstraklasy!

16.05.2021

Podbeskidzie Bielsko-Biała w niedzielnym meczu zostało pozbawione złudzeń. Podopieczni Roberta Kasperczyka przegrali z Legią Warszawa i pożegnali się z PKO Ekstraklasą.

Tylko nadzieja pozostała Podbeskidziu

Szanse “Górali” na pozostanie w polskiej elicie były iluzoryczne. Podbeskidzie Bielsko-Biała przed trzydziestą kolejką ekstraklasy traciło do przedostatniej Stali Mielec trzy punkty. Pozostały tylko dwa warunki, żeby zespół utrzymał się w lidze. Pierwszym było oczywiście zwycięstwo z Legią, natomiast drugim porażka mielczan w pojedynku ze Śląskiem Wrocław, który walczył o puchary.

Pierwszy punkt wydawał się dla podopiecznych Roberta Kasperczyka nieco trudniejszy do osiągnięcia. Chociaż Legioniści już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo, przy Łazienkowskiej chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony. Tym bardziej, że to spotkanie mogło się odbyć przy udziale kibiców.

Robert Kasperczyk postanowił przed tym meczem zaryzykować. Szkoleniowiec “Górali” zdecydował się nie wystawić najlepszego strzelca zespołu w tym sezonie, czyli Kamila Bilińskiego. Powodem taktycznym mogła być tutaj motywacja do częstszej gry z kontrataku, stawiając na piłkarzy o nieco innej charakterystyce.

Cudów nie było

Wynik otworzył w 23. minucie Rafa Lopes wykorzystał podanie Josipa Juranovicia w pole karne. Można powiedzieć, że Portugalczyk dobrze wcielił się w rolę, którą do tej pory pełnił Tomas Pekhart, który w tym spotkaniu nie wystąpił. Obie drużyny oddały łącznie 28 strzałów, a “Górale” do końca meczu nie byli dłużni wyżej notowanym rywalom.

Jeszcze przed końcem spotkania sędzia musiał zareagować na zachowania kibiców, wstrzymując grę ze względu na użycie środków pirotechnicznych na trybunach. Po wznowieniu meczu, jego losy się nie odmieniły – Legia wygrała 1:0, a Podbeskidzie już oficjalnie pożegnało się z ekstraklasą.

Koniec końców, Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończyło sezon na ostatnim miejscu, z 25 punktami na koncie. Tym samym, po roku w ekstraklasie bielszczanie wracają do 1. Ligi.