Jean Carlos Silva podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin

19.05.2021

Jean Carlos Silva bohaterem transferu wewnątrz PKO Ekstraklasy. Piłkarz odszedł z Wisły Kraków do Pogoni Szczecin, z którą podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Jean Carlos Silva to postać, którą powinni kojarzyć miłośnicy ekstraklasy. Piłkarz od dwóch sezonów występował bowiem w Wiśle Kraków. Statystyki Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem w drużynie “Białej Gwiazdy” nie były może zachwycające – po trzy gole i asysty w 41 meczach. Z drugiej strony 25-latek zbierał pochwały za wyszkolenie techniczne.

Pierwszy letni transfer Pogoni

Kontrakt Jeana Carlosa Silvy z Wisłą Kraków wygasa z końcem sezonu. Już jednak wiadomo, że piłkarz wciąż będzie występował w PKO Ekstraklasie. Nowym miejsce pracy 25-latka będzie Pogoń Szczecin, z którą podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Pogoń jest mocna. Biła się o drugą pozycję. W Polsce może myśleć o walce o najwyższe cele. Chciałbym, żeby tak było także w kolejnym sezonie ligowym. Może uda się sprawić kibicom jakąś niespodziankę – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami piłkarz, który swego czasu trenował w akademii Realu Madryt.

Jean Carlos jest pierwszym letnim transferem “Portowców”. Wiele wskazuje na to, że trzeci zespół minionego sezonu ekstraklasy poczyni jeszcze kilka ruchów przed nowymi rozgrywkami ligowymi, a także udziałem w Lidze Konferencji.

Fot. Pogoń Szczecin