Piotr Świerczewski wrócił na ławkę trenerską!

Piotr Świerczewski znowu będzie miał okazję sprawdzić się w roli trenera. Były reprezentant Polski stoi przed misją utrzymania Znicza Pruszków w 2. Lidze.

Piotr Świerczewski to postać, której żadnemu polskiemu piłkarskiemu kibicowi nie trzeba przedstawiać. Po zakończeniu kariery, medalista IO z 1992 roku, już kilka razy próbował swoich sił jako trener. Prowadził między innymi Znicza Pruszków, ŁKS Łódź oraz Motor Lublin. Pod koniec ubiegłego sezonu, wraz z Marcinem Jałochą, podjął się pracy w Sandecji Nowy Sącz. Misja zakończyła się sukcesem – po przeciętnych rozgrywkach, drużyna ostatecznie utrzymała się w 1. Lidze.

Od tamtej pory Piotr Świerczewski nie pracował w roli trenera. Skupił się na nieco innych aktywnościach – 2 czerwca wystąpi na gali Collins Charity Fight Night, podczas której zmierzy się z Gregiem Collinsem. Ponadto, udzielał się jako ekspert telewizyjny i w trakcie Euro 2020 będzie występować w studiu TVP Sport w tej roli.

Były reprezentant uratuje pruszkowski zespół?

Jeszcze przed końcem sezonu “Świr” podjął się jednak kolejnego trenerskiego wyzwania. Były reprezentant Polski zastąpił na stanowisku głównego szkoleniowca Piotra Kobiereckiego w Zniczu Pruszków. Zespół aktualnie zajmuje 16. miejsce w 2. Lidze. Chociaż drużyna znajduje się tuż nad strefą spadkową, ma tyle samo punktów (33), co trzecie od końca rezerwy Lecha Poznań. Może kolejna “misja ratunkowa” Świerczewskiego okaże się sukcesem?

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO