Piotr Świerczewski wrócił na ławkę trenerską!

21.05.2021

Piotr Świerczewski znowu będzie miał okazję sprawdzić się w roli trenera. Były reprezentant Polski stoi przed misją utrzymania Znicza Pruszków w 2. Lidze.

Piotr Świerczewski to postać, której żadnemu polskiemu piłkarskiemu kibicowi nie trzeba przedstawiać. Po zakończeniu kariery, medalista IO z 1992 roku, już kilka razy próbował swoich sił jako trener. Prowadził między innymi Znicza Pruszków, ŁKS Łódź oraz Motor Lublin. Pod koniec ubiegłego sezonu, wraz z Marcinem Jałochą, podjął się pracy w Sandecji Nowy Sącz. Misja zakończyła się sukcesem – po przeciętnych rozgrywkach, drużyna ostatecznie utrzymała się w 1. Lidze.

Od tamtej pory Piotr Świerczewski nie pracował w roli trenera. Skupił się na nieco innych aktywnościach – 2 czerwca wystąpi na gali Collins Charity Fight Night, podczas której zmierzy się z Gregiem Collinsem. Ponadto, udzielał się jako ekspert telewizyjny i w trakcie Euro 2020 będzie występować w studiu TVP Sport w tej roli.

Były reprezentant uratuje pruszkowski zespół?

Jeszcze przed końcem sezonu “Świr” podjął się jednak kolejnego trenerskiego wyzwania. Były reprezentant Polski zastąpił na stanowisku głównego szkoleniowca Piotra Kobiereckiego w Zniczu Pruszków. Zespół aktualnie zajmuje 16. miejsce w 2. Lidze. Chociaż drużyna znajduje się tuż nad strefą spadkową, ma tyle samo punktów (33), co trzecie od końca rezerwy Lecha Poznań. Może kolejna “misja ratunkowa” Świerczewskiego okaże się sukcesem?

Fot. YouTube