Peter Hyballa znalazł nową pracę. Poprowadzi byłego mistrza kraju

24.05.2021

Peter Hyballa jeszcze przed zakończeniem sezonu pożegnał się z Wisłą Kraków. Trener szybko znalazł jednak nową pracę. Kolejnym klubem w karierze niemieckiego szkoleniowca będzie duński Esbjerg.

Pół roku w Krakowie

Peter Hyballa prowadził Wisłę Kraków od początku grudnia. Początkowo pod wodzą nowego szkoleniowca Wiślacy zanotowali kilka dobrych rezultatów. Warto wspomnieć tutaj o serii pięciu meczów zespołu bez porażki, która trwała od początku lutego do niemal połowy marca. Potem jednak zespół zaczął się spisywać wyraźnie słabiej – wygrał zaledwie jeden mecz z niemieckim trenerem na ławce.

Jeszcze przed ostatnią kolejką minionego sezonu Wisła Kraków pożegnała się jednak z byłym członkiem sztabu szkoleniowego Borussii Dortmund. – Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca – poinformował klub na oficjalnej stronie. Tym samym Peter Hyballa nie poprowadził zespołu już w meczu z Piastem Gliwice na zakończenie sezonu.

Hyballa objął trzeci zespół zaplecza duńskiej Superligi

Niemiecki trener nie musiał jednak zbyt długo czekać na oferty. Jak się okazało, już dwa tygodnie po zwolnieniu z Wisły Kraków, Peter Hyballa znalazł nowe miejsce zatrudnienia. Będzie nim duński Esbjerg, który występuje na zapleczu duńskiej Superligi.

Aktualnie Esbjerg znajduje się na peryferiach duńskiej piłki, ale jest to zespół z osiągnięciami. Klub pięć razy w historii sięgnął po mistrzostwo Danii, a także sięgnął po trzy krajowe puchary. W ubiegłym roku na półrocznym wypożyczeniu w zespole przebywał Rafał Kurzawa (obecnie Pogoń Szczecin).