Kto wygra Ligę Mistrzów? Zdaniem bukmacherów Manchester City

18.09.2018
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:35

To oczywiście na tym etapie bardziej „wróżenie z fusów” niż realna ocena i typowanie szans na końcowy triumf w najbardziej prestiżowych i zarazem najtrudniejszych rozgrywkach klubowych na świecie, ale eksperci z poszczególnych firm bukmacherskich tuż przed startem fazy grupowej Ligi Mistrzów w jednym są zgodni. „Na papierze” ich faworytem do triumfu w przyszłorocznym finale w Madrycie jest Manchester City.

U wszystkich bukmacherów to właśnie podopieczni trenera Pepa Guardioli otwierają listę notowania przy zakładzie „Zwycięzca Ligi Mistrzów 2018-2019”. Większość firm wystawiła na typ Manchester City wygra Ligę Mistrzów kurs 5.5, ewentualnie minimalnie wyższy, jak 5.7 w przypadku oferty firmy Fortuna.

Co ciekawe, niektórzy bukmacherzy są nie tylko zgodni co do kolejności faworytów do wygrania Ligi Mistrzów 2018-2019, ale również co do kursów na takie zakłady. Dla przykładu, firma Etoto wystawiła na kolejne po Manchester City kluby następujące kursy: FC Barcelona 7.00, Juventus Turyn 7.50, Paris Saint-Germain 8.50, Real Madryt 9.00 i Bayern Monachium 10.00.

Niemal identyczne notowania przygotowali analitycy bukmachera Totolotek. Jeśli chodzi o grupę największych faworytów, to różnica jest jedynie w kursie na triumf Bayernu Monachium. Eksperci z Totolotka wystawili nieco wyższy kurs na drużynę Roberta Lewandowskiego (11.00).

Jak widać, wszyscy bukmacherzy dopiero na piątej pozycji wśród faworytów stawiają Real Madryt, z którym po trzech ostatnich wygranych sezonach Ligi Mistrzów pożegnali się trener Zinedine Zidane i lider zespołu – Cristiano Ronaldo. Firmy Etoto i Totolotek wyceniły na kurs 9.00 szanse Królewskich na czwarty z rzędu triumf w Champions League. Fortuna i LVBet płacą po kursie 10.00.

Jeśli ktoś nie chce za bardzo wybiegać w przyszłość, to może najpierw zagrać typy na zwycięzców grup lub awanse. Takie zakłady są dostępne między innymi w ofercie firmy LVBet, której eksperci na faworytów do wygrania grup typują m.in. Atletico Madryt, FC Barcelonę, Paris Saint-Germain, FC Porto i Juventus.

 

Spośród wszystkich 32 klubów uczestniczących w fazie grupowej Ligi Mistrzów, najmniejsze szanse na awans bukmacherzy z firmy LVBet dają Crvenie Zvezdzie Belgrad (kurs 151), która w grupie C będzie rywalizować z Napoli, PSG i Liverpoolem, oraz ekipie Young Boys Berno (kurs 101). Szwajcarzy w grupie H za rywali mają Juventus, Manchester United i Valencię.

 

Gdyby sprawdziły się prognozy bukmacherów, to na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów pozostałoby niewiele klubów, w których grają Polacy. Bukmacherzy nie wierzą m.in. w awans AS Monaco (Kamil Glik), SSC Napoli (Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik) i Lokomotiw Moskwa (Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak).