Oficjalnie: Paweł Wszołek piłkarzem Unionu Berlin

01.06.2021

Paweł Wszołek w przyszłym sezonie będzie występować w Bundeslidze. 11-krotny reprezentant Polski podpisał kontrakt z Unionem Berlin.

Paweł Wszołek był piłkarzem Legii przez dwa lata, zdobywając z zespołem dwa mistrzostwa Polski. W tym sezonie 29-latek wystąpił w 24 meczach ligowych, w których zdobył trzy bramki i zaliczył sześć asyst. Jego umowa wygasała z końcem czerwca i od pewnego czasu media prześcigały się w doniesieniach dotyczących jego przyszłości.

„Zawsze marzyłem, żeby grać w Bundeslidze”

Ostatecznie Paweł Wszołek wylądował w siódmym zespole Bundesligi minionego sezonu, Unionie Berlin. Piłkarz trafił do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu. Na razie nie podano do publicznej wiadomości długości kontraktu 29-latka.

Bundesliga jest niezwykle wymagająca i zawsze marzyłem, żeby tam grać. Union wykonał świetną robotę w ostatnich latach i wyrobił sobie markę poza granicami Niemiec. Nie mogę się doczekać bycia częścią tego klubu od nowego sezonu i mam wielką nadzieję, że my, zawodnicy, będziemy mogli wtedy poczuć atmosferę z widzami na stadionie An der Alten Försterei – powiedział Paweł Wszołek w rozmowie z klubowymi mediami.

Należy dodać, że wcześniej kontrakt z Unionem podpisał również inny polski piłkarz, Tymoteusz Puchacz. Berliński zespół w przyszłym sezonie zagra w europejskich pucharach – dzięki siódmej lokacie weźmie udział w eliminacjach Ligi Konferencji.

Fot. Union Berlin