Oficjalnie: Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii

04.06.2021
Ostatnia aktualizacja 6 czerwca, 2021 o 09:11

Ireneusz Mamrot wraca do Białegostoku. Szkoleniowiec po pobytach w Arce Gdynia i ŁKS-ie Łódź ponownie związał się z Jagiellonią.

Ireneusz Mamrot pracował już w Jagiellonii Białystok w latach 2017-2019. Drużyna pod jego wodzą zajęła kolejno drugie i piąte miejsce. W trakcie sezonu 2019/2020 trener jednak stracił pracę po serii wyników, które klub uznał za niezadowalające.

Od tamtej pory Ireneusz Mamrot pracował najpierw w Arce Gdynia, a w ostatnim czasie prowadził łódzki ŁKS. Szczególnie przygody z drugim z zespołów trener nie może zaliczyć do udanych. Jego podopieczni zdobywali średnio 1,38 pkt na mecz, co nie było dobrym wynikiem patrząc na to, że drużyna aspirowała do awansu. Chociaż łodzianie prawdopodobnie zagrają w barażach o ekstraklasę, trener ostatecznie pożegnał się klubem.

Powrót do Białegostoku

Jak się jednak okazało, Ireneusz Mamrot w przyszłym sezonie ponownie poprowadzi Jagiellonię. Trener podpisał z klubem roczną umowę z opcją przedłużenia o dwa lata.

Zawsze miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia. Takich mam mnóstwo w Białymstoku, sezon wicemistrzowski, dotarcie do finału zmagań o Puchar Polski, chociaż sam mecz z Lechią odbija się czkawką, a także boje o europejskie puchary, w tym dramatyczna batalia z Rio Ave. Poza tym sama atmosfera tego miasta, olbrzymie wsparcie i serdeczność – powiedział szkoleniowiec w klubowym komunikacie.