Christian Eriksen reanimowany na boisku. Mecz został przerwany

12.06.2021

Pod koniec pierwszej połowy meczu Dania-Finlandia doszło do dramatycznych scen. W 40. minucie Christian Eriksen padł na murawę, a le.:karze natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Mecz został przerwany.

Cały przebieg meczu Dania-Finlandia odszedł w cień w 40. minucie. Christian Eriksen upadł na murawę, bez kontaktu z innymi zawodnikami. Piłkarz prawdopodobnie doznał ataku serca. Cała sytuacja nie została pokazana przez realizatorów. Piłkarz opuścił plac gry na noszach, a mecz został przerwany. Według informacji telewizji DR1 piłkarz Interu żyje, ale na razie nie wiadomo nic o szczegółach dotyczących zdrowia piłkarza.

Jak poinformowała UEFA, Christian Eriksen żyje. Piłkarz trafił do szpitala, a jego stan został ustabilizowany. Więcej informacji na temat meczu UEFA przekaże o 19:45.