Holandia vs Austria – podsumowanie spotkania

17.06.2021

Na zakończenie czwartkowych meczów Euro 2020, reprezentacja Holandii rywalizowała na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie z Austrią. Podopieczni Franka de Boera poradzili sobie z Austriakami i wygrali 2:0.

Od startu spotkania warunki na murawie dyktowali piłkarze Franka de Boera, którzy całkowicie zdominowali środek pola i bez większych problemów meldowali się pod bramką Austrii. Już w 11. minucie meczu mieliśmy 1:0. Prezent rywalom sprawił David Alaba, który w nieodpowiedzialny sposób sfaulował Denzela Dumfriesa. Do jedenastki podszedł Memphis Depay. Snajper „Oranje” wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Austriacy próbowali zagrozić bramce rywali, jednakże ataki gości były bardzo nieporadne. Przez większość pierwszej połowy Holendrzy kontrolowali przebieg wydarzeń, jednakże niespecjalnie naciskali na przeciwników. Sytuacja uległa zmianie tuż przed końcem pierwszej połowy. W polu karnym Austriaków piłkę przejął Weghorst, który posłał świetne podanie do Depaya. Memhpis nie zdołał jednak umieścił futbolówki w siatce. Do przerwy mieliśmy zatem 1:0.

Bezradna Austria

Obraz gry w drugiej części rywalizacji nie uległ zmianie. Austria była bardzo nieporadna w swoich atakach. Z kolei Holandia skupiła się przede wszystkim na kontratakach. Ta taktyka przyniosła skutek w 67. minucie. Dobre podanie otrzymał Donyell Malen. Gracz PSV szybko znalazł się w polu karnym rywali i dograł piłkę do Dumfriesa, który bez większych problemów wpakował futbolówkę do siatki i strzelił tym samym drugiego gola na Euro 2020.

Do końca spotkania reprezentacja Austrii miała kilka szans na strzelenie kontaktowego gola, jednakże nie były to klarowne okazje. Dobrym uderzeniem popisał się David Alaba, jednakże piłka po strzale gracza Realu Madryt minęła słupek Holendrów. Ostatecznie nie zobaczyliśmy już bramek i tym samym reprezentacja Holandii może cieszyć się z awansu.