Lionel Messi wolnym zawodnikiem. Joan Laporta uspokaja kibiców

01.07.2021

Lionel Messi z początkiem lipca stał się wolnym zawodnikiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarz w przyszłym sezonie zagra w Barcelonie. Jak zapewnił prezydent klubu Joan Laporta, Argentyńczyk chciałby bowiem wciąż występować w barwach “Blaugrany”.

Przyszłość Lionela Messiego w ciągu najbliższych dni będzie jednym z głównych tematów informacji oraz dyskusji w światowym futbolu. Kontrakt Argentyńczyka z Barceloną bowiem dobiegł końca i od początku lipca 34-latek jest wolnym zawodnikiem. To otwiera furtkę gwiazdorowi do rozmów z innymi klubami.

Messi chce zostać w zespole?

Prezydent “Dumy Katalonii” Joan Laporta na antenie “Onda Cero” uspokoił jednak kibiców. – Chcielibyśmy, żeby Messi został w klubie. Sam Messi tego też chce. Wszystko jest na dobrej drodze – stwierdził 59-letni działacz sportowy.

Dlaczego w takim razie Lionel Messi wciąż nie przedłużył umowy z Barceloną? Joan Laporta zapewnił, że cała sytuacja wynika z Finansowego Fair Play. Prezydent “Blaugrany” przyznał, że w tej chwili klub szuka optymalnego rozwiązania dla wszystkich stron.

Sytuacja Lionela Messiego wyjaśni się prawdopodobnie już po zakończeniu tegorocznej edycji Copa America. W ćwierćfinale reprezentacja Argentyny zmierzy się z Ekwadorem, natomiast finał rozgrywek, w którym “La Albiceleste” może zagrać, odbędzie się 10 lipca. Aktualnie Messi jest najlepszym strzelcem trwającego turnieju, z trzema bramkami na koncie.