Śląsk Wrocław ma problemy. Jacek Magiera nie poprowadzi zespołu w meczu z Paide

07.07.2021

Śląsk Wrocław ma problemy przed pucharowym pojedynkiem z estońskim Paide Linnameeskond. Zespołu w najbliższym meczu nie poprowadzi Jacek Magiera, którego test na covid-19 wykazał pozytwny wynik.

Drużyna z Wrocławia rozpoczyna batalię w pucharach

Śląsk Wrocław już w czwartek rozpocznie swoje pucharowe zmagania w tym sezonie. WKS w pojedynku pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji zmierzy się z estońskim Paide Linnameeskond. Najbliższy rywal czwartej drużyny PKO Ekstraklasy w ubiegłym sezonie nie jest może marką uznaną w Europie czy nawet w kraju. Warto jednak odnotować fakt, że niedawno szeregi Paide zasilił były piłkarz Liverpoolu i Cagliari, Ragnar Klavan.

Również Śląsk Wrocław latem dokonał kilku ruchów transferowych. Do zespołu doszło sześciu zawodników: Patr Schwarz, Victor Garcia, Javier Hyjek, Diogo Verdasca, Kacper Radkowski i Maksymilian Boruc. Po okresie przygotowawczym wrocławianie mogą mieć jednak mieszane uczucia. Z jednej strony pokonali 2:1 Osijek, aczkolwiek z drugiej – zremisowali 1:1 ze Slaven Belupo i przegrali z Vojvodiną 0:1 i Hajdukiem Split 0:4.

Jacek Magiera nie poprowadzi Śląska w najbliszym meczu

Przed starciem z Paide, wrocławianie mogą mieć kolejny powód do niepokoju. Drużyny nie będzie mógł bowiem poprowadzić Jacek Magiera, którego test na koronawirusa wykazał pozytywny wynik.

Wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery dawały wyniki ujemne, dodatkowo otrzymał on dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pozytywny wynik badania, zgodnie z protokołem UEFA „Return to Play”, automatycznie wyklucza udział szkoleniowca wrocławian w najbliższym meczu WKS-u. Przepisy UEFA w zaistniałej sytuacji nie dopuszczają możliwości powtórzenia testu – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

W pierwszym meczu Śląsk zagra z Paide na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się o godz. 20.

Fot. Krystyna Pączkowska/Śląsk Wrocław