Mateusz Borek skomentuje finał Euro 2020!

09.07.2021

Duet Mateusz Borek-Kazimierz Węgrzyn skomentuje finał Euro 2020 na antenie TVP Sport. Początkowo komentatorami spotkania mieli być Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak, aczkolwiek w ostatnim momencie podjęto decyzję o zmianie.

Przed rozpoczęciem Euro 2020 mówiło się o tym, że finał turnieju skomentuje – w duecie z Andrzejem Juskowiakiem – Dariusz Szpakowski. W ostatnich dniach pojawiły się jednak spekulacje o tym, że komentator, dla którego trwające Euro jest jego dziewiątym, może nie skomentować pojedynku Anglii i Włoch.

Borek zastąpi Szpakowskiego

Doniesienia potwierdził za pośrednictwem Twittera dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na mikrofonie słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk – poinformował dyrektor TVP Sport.

Już wiadomo, kto zastąpi duet Szpakowski-Juskowiak podczas finału. Chociaż w ciągu dnia przewijały się pogłoski o tym, że mecz skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński, ostatecznie pojedynek Anglii i Włoch przypadnie Mateuszowi Borkowi i Kazimierzowi Węgrzynowi. Finał Euro 2020 odbędzie się w niedzielę o godz. 21 na Wembley.