Śląsk Wrocław poznał potencjalnego rywala w kolejnej rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy!

15.07.2021

W czwartkowy wieczór Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym obiekcie z estońskim Paide w walce o awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Obie ekipy już wiedzą, jaki rywal będzie następną przeszkodą. To drużyna Ararat z Armenii.

Śląsk nie mógł specjalnie narzekać na losowanie pierwszej rundy eliminacyjnej do Ligi Konferencji Europy, gdyż rywal w postaci estońskiego Paide wydawał się przeciwnikiem w zasięgu ekipy z PKO BP Ekstraklasy. Zupełnie inaczej wyglądała kwestia kolejnej rundy, gdyż potencjalnym rywalem Śląska była węgierska ekipa MOL Fehervar, która regularnie melduje się w eliminacjach do europejskich pucharów, a podczas sezonu 2018/2019 walczyła w fazie grupowej Ligi Europy z Chelsea, BATE Borysów i PAOK Saloniki.

Ararat potencjalnym rywalem Śląska Wrocław

W dwumeczu Ararat-MOL Fehervar byliśmy świadkami niespodzianki, gdyż awans do kolejnej rundy eliminacyjnej zagwarantowała sobie armeńska ekipa, która najpierw zremisowała na wyjeździe 1:1, a dziś (tj. czwartek) wygrała 2:0. Tym samym piłkarze armeńskiego zespołu czekają na zwycięzcę dwumeczu Śląsk-Paide.