Oficjalnie: Stevan Jovetić zawodnikiem Herthy!

27.07.2021

Hertha BSC wzmacnia ofensywę. Zawodnikiem niemieckiego klubu został bowiem Stevan Jovetić, który w ostatnich latach reprezentował barwy Monaco. Czy 31-letni snajper będzie konkurentem Krzysztofa Piątka w walce o wyjściowy skład? 

W 2017 roku Stefan Jovetić zamienił Mediolan na Monako. Zespół z Ligue 1 zapłacił wtedy Interowi nieco ponad dziesięć milionów euro. 31-letni napastnik miewał różne momenty. Sezony 2018/2019 oraz 2019/2020 były dla Joveticia kompletnie nieudane. W końcówce ubiegłej kampanii, Jovetić strzelił kilka bramek dla zespołu, kończąc rozgrywki z sześcioma trafieniami w Ligue 1.

Stevan Jovetić zawodnikiem Herthy

Ostatecznie zarząd Monaco nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu ze snajperem, co wykorzystała Hertha. Niemiecki klub we wtorkowe przedpołudnie ogłosił transfer.

W trwającym oknie transferowym zespół z Berlina opuścił John Cordoba. Wydaje się, ze Jovetić został tym samym następcą kolumbijskiego napastnika. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, w którym Krzysztof Piątek, po powrocie z kontuzji, będzie walczyć o wyjściowy skład właśnie z nowym konkurentem.