David Alaba z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

28.07.2021

Po sezonie 2020/2021, David Alaba zakończył swoją wieloletnią przygodę z Bayernem Monachium. Jakiś czas temu austriacki defensor podpisał umowę z Realem Madryt i zaczął przygotowania do kampanii z nowym zespołem. Udział 29-latka w grupowych treningach został zawieszony. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Zarząd „Królewskich” z pewnością pokłada spore nadzieje w kontekście austriackiego obrońcy. Przypomnijmy, iż z klubem pożegnał się filar drużyny – Sergio Ramos, a już za chwilę drużynę oficjalnie opuści Raphael Varane. Manchester United oraz Real Madryt poinformowały bowiem, iż uzgodniły kwotę transferu Francuza, więc rozpoczął się proces finalizacji transakcji w postaci m.in. testów medycznych.

David Alaba z koronawirusem

Jeśli wierzyć hiszpańskim mediom, Real Madryt nie planuje sprowadzenia nowego obrońcy. Tym samym oczy wielu kibiców skierowane będą na Alabę, który z pewnością otrzyma za zadanie pełnienia roli lidera defensywy. Przygotowania Austriaka do nowej kampanii zostały wstrzymane.

Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, o czym poinformował klub. David Alaba trafił naturalnie na przymusową izolację i nie zagra w towarzyskim starciu z Milanem. Przypomnijmy, iż nieco wcześniej pozytywny wynik otrzymał także Karim Benzema.