Liga Europy: Kary za lajka szansą Rapidu

20.09.2018
kurs 3.40
Liga Europy
Rapid - Spartak
X

Ostatnio w mediach głośno było o zespole Spartaka Moskwa. Wpierw gry w tym zespole odmówił były kapitan piłkarskiej reprezentacji Anglii John Terry. Kilka dni temu dwóch piłkarzy tego klubu zostało odsuniętych od drużyny, bo polubili wideo uderzające w trenera. Czy Rapid Wiedeń wykorzysta zamieszanie w obozie rywala? Początek meczu o godzinie 18.55.

Terry powiedział nie

Angielskie media informowały, że zespół Spartaka Moskwa wzmocni były reprezentant tego kraju – John Terry. Miał zastąpić kontuzjowanego francuskiego obrońcę Samuela Gigota. Padła nawet kwota 1,8 mln funtów jaką miał zarobić przez rok gry w Rosji. 37-letni piłkarz ostatecznie nie przeniósł się do Moskwy, o czym poinformował za pomocą mediów społecznościowych. – Po konsultacji rodzinnej stwierdziliśmy, że nie byłby to dla nas dobry krok – tłumaczył.

Instagram pogrążył dwóch piłkarzy

Spartak do Wiednia pojechał nie tylko bez nowego stopera, ale również bez dwóch podstawowych zawodników. Denis Gluszakow i Andriej Jeszczenko nie pojawią się na boisku Rapidu i jak sugerują media rosyjskie jest to kara za polubienie nieodpowiedniego wpisu w internecie. Aktor i fan drużyny z Moskwy Dmitrij Nazarow opublikował na Instagramie krytyczną wypowiedź pod adresem trenera Massimo Carrery. Piłkarze nagrodzili ją lajkami i nie pojechali do Austrii.

Rapid źle rozpoczął sezon

Zespół ze stolicy Austrii latem sprzedał trzech czołowych piłkarzy i w lidze spisuje się słabiutko. Zajmuje dopiero siódmą lokatę. Jego bilans to dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. Spartak natomiast jest na trzeciej pozycji, ze stratą pięciu punktów do prowadzącego w tabeli Zenitu St. Petersburg. Drużyna rywalizowała w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, ale nie zdołała przebić się do fazy grupowej, odpadając w trzeciej rundzie kwalifikacji z PAOK Saloniki. Nie sądzimy aby w tym meczu padło dużo goli. Poniżej 2,5 – 2.05. Nasz typ na to spotkanie: remis za 3.40 w Etoto.