Nieoczekiwane pożegnanie. Piotr Stokowiec odchodzi z Lechii Gdańsk

29.08.2021

Remis z Radomiakiem Radom (2:2) w 6. kolejce PKO Ekstraklasy w żadnym wypadku nie zwiastował pożegnania Piotra Stokowca z Lechią Gdańsk, a tak właśnie się stało. Umowa z trenerem gdańszczan została rozwiązana za porozumieniem stron. 

Oświadczenie klubu

Piotr Stokowiec z dniem 29 sierpnia br. przestaje pełnić funkcję I trenera Lechii Gdańsk. Kontrakt trenera z Klubem został rozwiązany za porozumieniem stron po sobotnim meczu Biało-Zielonych z Radomiakiem Radom – czytamy w oświadczeniu klubu.

Odchodzi nie tylko Stokowiec

Oczywiście jak to bywa w przypadku odejścia pierwszego trenera z klubem żegnają się także jego współpracownicy. W tym przypadku Łukasz Smolarow, Mariusz Szymkiewicz i Jarosław Bako.

Piotr Stokowiec trenerem Lechii jak na polskie standardy był przez długi czas, bo od od 3 marca 2018 r. Gdańszczan prowadził w 139 meczach, wygrał 66 z nich, 33 zremisował, a 40 przegrał. Stokowiec z Lechią wygrał Puchar Polski i Superpuchar Polski. W lidze najwyżej sezon zakończył na trzeciej lokacie.

Co oznacza odejście Piotra Stokowca?

Trzeba przyznać, że odejście Piotra Stokowca z Lechii jest niespodziewane, ponieważ Lechia obecnie plasuje się na 4. miejscu w lidze i prezentuje się całkiem dobrze. Być może były już trener Lechii dostał nieoficjalną propozycję do poprowadzenia reprezentacji Polski od nowego prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy, o czym mówiło się w ostatnim czasie. By się tak stało, Paulo Sousa musiałby w najbliższych wrześniowych meczach przekreślić szansę na awans reprezentacji na zbliżający się mundial. Czas pokaże jak się stanie.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2