Robert Lewandowski show! 70. gol i przepiękna asysta!
02.09.2021

Mecz Polska – Albania pokazał, że Robert Lewandowski jest w naprawdę świetnej dyspozycji. Kapitan „Biało-czerwonych” najpierw otworzył wynik meczu na Stadionie Narodowym, a później popisał się swoimi umiejętnościami asystując przy bramce Grzegorza Krychowiaka.

Świetny początek!

Pierwszy gol dla Polaków padł w 12. minucie meczu. Piłkę z lewej strony boiska wrzucał Jakub Moder, głową do Lewandowskiego zgrał ją Kamil Glik i kapitan polskiej reprezentacji z bliskiej odległości również głową skierował ja do bramki Berishy.

Albańczycy doprowadzili jednak do remisu w 25. minucie spotkania, ale tuż przed przerwą drugiego gola dla „Biało-czerwonych” zdobył debiutujący w reprezentacji Adam Buksa.

Niesamowita asysta!

Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków ze strony Albańczyków, którzy tuż po wznowieniu gry ruszyli do odrabiania strat, ale w 54. minucie spotkania znów w świetnym stylu dał o sobie znać Robert Lewandowski.

„Lewy” ruszył z akcją z połowy boiska, pognał prawą stroną do linii końcowej wyprzedzając po drodze dwóch rywali, którzy nie byli w stanie odebrać mu piłki, ograł bramkarza i płaskim podaniem, które minęło kilku Albańczyków wyłożył futbolówkę pod nogi Krychowiaka.

„Lewy” w elitarnym gronie

70. bramka w narodowych barwach sprawiła, że Robert Lewandowski umocnił się na piątej pozycji w rankingu najlepszych strzelców europejskich reprezentacji. Kapitan „Biało-czerwonych” traci już tylko jednego gola do czwartego w tej klasyfikacji Miroslava Klose oraz pięć bramek do trzeciego Sandora Kocsisa – legendarnego strzelca reprezentacji Węgier.

Na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych strzelców europejskich reprezentacji jest inny słynny węgierski piłkarz, Ferenc Puskas, z 84 golami. Stawce przewodzi Cristiano Ronaldo, który zdobył dla Portugalii już 111 bramek.