Puchar Polski: Wisła Kraków – Lechia. Rewanż za ligę

kurs 1.63
Puchar Polski
Wisła Kraków - Lechia (obie strzelą)
+

15 września Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 5:2. To jedyna porażka zespołu z Trójmiasta w rozgrywkach ligowych.  – Ten mecz nie był wcale prosty i łatwy. Zespół z Gdańska dwukrotnie prowadził, miał swoje szanse i mam nadzieję, że również teraz będziemy świadkami dobrego spotkania – mówi trener Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk.

We wtorek zespoły zmierzą się w rozgrywkach o Puchar Polski. – Chcemy pokonać zespół Lechii, tak podchodzimy do każdego meczu i przeciwnika. Nastąpi kilka zmian w składzie, ale są to na tyle wartościowi gracze, że liczę, iż mecz potoczy się pod nasze dyktando, a plan zostanie zrealizowany. Interesuje nas zwycięstwo. Lechia to zespół dobrze zorganizowany, który będzie chciał, tak samo, jak my, zwyciężyć i liczę, że będzie to bardzo widowiskowe spotkanie – uważa Stolarczyk. W zespole z Krakowa wszyscy zawodnicy są gotowi do gry. Niewykluczone, że zagra Paweł Brożek.

Składy obu drużyn są sporą niewiadomą. Na pewno w bramce Lechii zagra Zlatan Alomerović. – Wisła to dobry zespół, ale mam z nią dobre wspomnienia z zeszłego sezonu i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – podkreśla serbski piłkarz. Gdańszczanie przystąpią do spotkania po remisie z Zagłębiem Lubin. Do przerwy prowadzili 3:0, ale w drugiej połowie dali gościom wbić trzy gole. – Chcieliśmy pokazać sportową złość z poprzedniego spotkania z Wisłą. Myślę, że w pierwszej połowie nam się to udało. W następnym spotkaniu zrobimy wszystko, by pokazać, że stać nas na więcej – stwierdził pomocnik Jarosław Kubicki.

W poprzednim sezonie Biała Gwiazda dotarła w Pucharze Polski do 1/8 finału gdzie przegrała 0:1 po dogrywce z Koroną Kielce. Gdańszczanie odpadli w 1/16 po porażce 0:1 z Bytovią Bytów. Analitycy LVBet na wygraną gospodarzy proponują kurs 2.20, natomiast na remis i sukces gości po 3.15. Trudno spodziewać się, by w tym pojedynku padło tyle samo goli, co w starciu ligowym. Nasz typ: Obie drużyny zdobędą bramkę za 1.63 w Fortunie. Początek tego spotkania o godzinie 20.30.