Łukasz Fabiański zagra w październikowym meczu z San Marino?

13.09.2021

Łukasz Fabiański doczeka się meczu pożegnalnego na Stadionie Narodowym – taką informację podał dziennikarz Interii – Sebastian Staszewski. Po raz ostatni – w meczu reprezentacji – Fabiański stanie między słupkami w październikowym meczu z San Marino. 

Ostatni taniec Fabiańskiego

Łukasz Fabiański znajdzie się wśród piłkarzy powołanych na październikowe mecze reprezentacji Polski. Bramkarz doczeka się uroczystego pożegnania w meczu z San Marino, który rozegrany zostanie 9 października na Stadionie Narodowym. O pożegnalnym meczu Łukasza Fabiańskiego mówiło się już od dawna, jednak dopiero dzisiaj poznaliśmy szczegóły.

Z informacji przekazanych przez Sebastiana Staszewskiego wynika, że Fabiański wyjdzie w pierwszym składzie na mecz z reprezentacją San Marino i zostanie zmieniony przed końcem spotkania. Być może nastąpi to w 57. minucie, gdyż mecz z San Marino miałby być dla niego właśnie 57 spotkaniem w barwach reprezentacji Polski. Tradycyjnie już możemy się spodziewać, że pozostali piłkarze utworzą dla polskiego bramkarza szpaler.

Inicjatywa prezesa PZPN

Wszystko wskazuje na to, że mecz pożegnalny właśnie w takich okolicznościach jest pomysłem nowego prezesa PZPN Cezarego Kuleszy, który miał zadzwonić do Fabiańskiego i przedstawić mu propozycję, która została przez polskiego bramkarza zaakceptowana. Przypomnijmy, że Łukasz Fabiański ogłosił koniec reprezentacyjnej kariery 8 sierpnia tego roku.