II liga: Siarka może mieć problemy z rozpędzonym Widzewem
28.09.2018
kurs 1.80
II liga
Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg
1

Widzew Łódź jest obecnie najlepiej grającym zespołem w II lidze. W pięciu ostatnich kolejkach tylko raz podzielił się punktami z rywalami (remis 0:0 z Elaną na wyjeździe). W pozostałych spotkaniach łodzianie trzy razy wygrywali u siebie i raz na wyjeździe, gdy w miniony weekend pokonali w Siedlcach 1:0 Pogoń.

Mimo przeciętnego występu podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego potrafili wreszcie wygrać na obcym stadionie z rywalem, który odbierze punkty jeszcze niejednemu zespołowi w II lidze. Ponadto, widzewiacy w trzecim z czterech ostatnich występów ligowych zachowali czyste konto. Widać, że obrońcy łódzkiej drużyny coraz lepiej rozumieją się na boisku, co przynosi wymierne efekty.

Teraz z widzewską defensywą, jak i ofensywą (10 goli w 5 meczach) przyjdzie zmierzyć się ekipie z Tarnobrzega. Siarka w poprzednim sezonie przez większość sezonu należała do czołowych drużyn II ligi. Ostatecznie piłkarze z Podkarpacia zajęli w tabeli 7. miejsce z 47 punktami na koncie i bilansem bramek… 49:49.

Ten sezon podopieczni doświadczonego szkoleniowca Włodzimierza Gąsiora rozpoczęli bardzo dobrze, bo od czterech zwycięstw (wszystkie do zera) w pierwszych pięciu meczach. Sierpień należał do tej drużyny (4-1-0). We wrześniu jednak moc Siarki osłabła, i to bardzo (0-2-2). Ponadto, w ostatnią środę rywal Widzewa zaliczył mecz w Pucharze Polski z płocką Wisłą. Siarka przegrała go 1:4, ale co ciekawe, trener Gąsior nie oszczędzał piłkarzy z pierwszego składu. Przeciwko Wiśle zagrali między innymi Adrian Gębalski i Kamil Radulj.

W sobotni wieczór okaże się, czy piłkarzom z Tarnobrzega ten pucharowy sprawdzian pomógł czy zaszkodził. Na pewno szkoleniowiec gości ma nad czym myśleć, bo Siarka w trzech ostatnich ligowych meczach traciła średnio po dwa gole. Z Elaną u siebie udało się jeszcze uratować remis (2:2), ale na boisku Resovii (0:3) i wcześniej na własnym terenie z ROW Rybnik (0:2) już tak dobrze nie było.

Mimo tego wydaje się że Siarka powinna być bardziej wymagającym rywalem dla Widzewa niż jego ostatni przeciwnicy z Siedlec i Stargardu Szczecińskiego. Jednak to łodzianie są faworytami tego spotkania i naszym zdaniem odniosą czwarte zwycięstwo z rzędu. Stawiamy typ 1 po kursie 1.80 z firmy Fortuna, który możecie zagrać TUTAJ.