Robert Lewandowski znów strzela! Pewna wygrana Bayernu

29.09.2021

Bayern Monachium pokonał Dynamo Kijów 5:0 w środowym meczu grupy E w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

Bawarczycy z kompletem zwycięstw pewnie przewodzą grupie E, w której oprócz Dynama grają jeszcze FC Barcelona oraz Benfica Lizbona.

Totalna dominacja

Jak można było przypuszczać Bayern zdominował Dynamo od samego początku meczu. Robert Lewandowski mógł otworzyć wynik spotkania już w 10. minucie gry, ale jego strzał głową obronił Georgi Bushchan. Gospodarze długo nie czekali jednak na pierwszego gola, bo już dwie minuty później wyszli na prowadzenie, gdy „Lewy” pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza ukraińskiej drużyny.

W 27. minucie było już 2:0 dla Monachijczyków, a na listę strzelców znów wpisał się Lewandowski, któremu przy bramce asystował Thomas Muller. Niemiec popisał się dokładnym prostopadłym podaniem prosto pod nogi Polaka, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans Bushchanowi na udaną interwencję.

Po podwyższeniu rezultatu Bayern wciąż kontrolował przebieg spotkania, ale do przerwy wynik na Allianz Arenie nie uległ już zmianie. W 42. minucie goście stanęli przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej, ale po wyprowadzeniu kontrataku zakończonego strzałem na wysokości zadania stanął Manuel Neuer, który popisał się świetną paradą.

Po przerwie bez zmian

W drugiej połowie meczu Bayern pozostał stroną dominującą i nie pozwolił kijowskiej drużynie na odwrócenie losów spotkania i stworzenie choćby jednej groźnej sytuacji pod swoim polem karnym.

W 68. minucie gospodarze podwyższyli wynik, a na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry. Sześć minut później rezultat spotkania na 4:0 podwyższył Leroy Sane. Wynik meczu na 5:0 dla Bayernu ustalił w 87. minucie meczu Maxim Choupo-Moting, który zastąpił na murawie Roberta Lewandowskiego.

„Lewy” odskoczył Benzemie

Dwie bramki w meczu z Dynamem sprawiają, że Robert Lewandowski umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów i ma ich na koncie już 77. Za polskim napastnikiem plasuje się Karim Benzema z Realu Madryt, który zdobył w słynnych rozgrywkach 72 gole. Przed Robertem Lewandowskim znajdują się z kolei Leo Messi oraz Cristiano Ronaldo, odpowiednio ze 121 oraz 136 golami.

W drugim środowym meczu grupy E, Benfica Lizbona rozbiła FC Barcelonę 3:0. Taki rezultat sprawia, że po dwóch kolejkach obecnej edycji Ligi Mistrzów Katalończycy sensacyjnie są na ostatnim miejscu w grupie bez choćby jednego punktu i bez strzelonej bramki. Benfica jest druga z czterema punktami na koncie, a Dynamo trzecie z jednym punktem.

Kolejne mecze w grupie E zaplanowano na 20 października. Bayern zagra na wyjeździe z Benficą, a Barcelona podejmie u siebie Dynamo Kijów.