Maciej Rybus nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji

04.10.2021

Maciej Rybus miał w ostatnim czasie problemy zdrowotne i nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z San Marino i z Albanią. Taką informację przekazał Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl.

Nieobecność gracza Lokomotiwu Moskwa to kolejny problem dla Paulo Sousy, który w najbliższych spotkaniach nie będzie mógł skorzystać także z Arkadiusza Recy.

Rybus dopiero wrócił do treningów

Z informacji Tomasza Włodarczyka wynika, że Maciej Rybus miał problemy z mięśniem dwugłowym i nie trenował od meczu Polski z Anglią, w którym rozegrał 11 minut. Lekkie treningi wznowił dopiero w ostatnią środę, wobec czego nie ma mowy o jego występie w najbliższych spotkaniach.

Na chwilę obecną Paulo Sousa ma w kadrze jednego nominalnego lewego obrońcę – Tymoteusza Puchacza, który jednak po przenosinach z Lecha Poznań do Unionu Berlin nie może liczyć na wiele szans na grę w nowym zespole i nie miał jeszcze okazji zadebiutować w Bundeslidze.

Pierwszy z październikowych meczów w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski rozegra 9 października z San Marino na PGE Narodowym w Warszawie. 12 października w Tiranie Polaków czeka natomiast mecz z Albanią.