Mistrzostwa Europy w 2024 roku odbędą się w Niemczech
27.09.2018

Komitet Wykonawczy UEFA na czwartkowym posiedzeniu w szwajcarskim Nyonie wybrał w głosowaniu gospodarza mistrzostw Europy w 2024 roku. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Niemczech. Wystąpią w nim 24 zespoły.

Wyboru dokonali członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA. Jedynym kontrkandydatem była Turcja. Nasi zachodni sąsiedzi otrzymali 12 głosów, Turcja 4, a jedna osoba się wstrzymała. Mistrzostwa odbędą się na dziesięciu stadionach: w Berlinie, Monachium, Duesseldorfie, Stuttgarcie, Kolonii, Hamburgu, Lipsku, Dortmundzie, Gelsenkirchen i Frankfurcie.

– Dziękuję Komitetowi Wykonawczemu UEFA za niewiarygodne zaufanie. Czuję dużą odpowiedzialność. Zrobimy wszystko, by sprostać oczekiwaniom. To dobry dzień dla niemieckiego futbolu. Wszyscy wciąż żywo pamiętamy emocje z 2006 roku i czekamy na kolejną ważną międzynarodową imprezę piłkarską – powiedział prezes niemieckiej federacji Reinhard Grindel.

Decyzję ogłosił prezydent UEFA Aleksander Ceferin. – Zarówno oferta Niemiec, jak i Turcji była bardzo dobra. Procedura wyboru była jednak przejrzysta i gospodarza wybrano w demokratycznym głosowaniu. Każda demokratyczna decyzja jest właściwą decyzją. Mogę tylko powiedzieć, że czekam na fantastyczne Euro 2024 – zaznaczył Słoweniec.

Szefem komitetu organizacyjnego Euro 2024 zostanie były piłkarz reprezentacji Niemiec, mistrz świata z 2014 roku Philipp Lahm. Obecnie pełnił on funkcję ambasadora niemieckiej kandydatury.

typy dnia
kurs 3.00
Valencia – Atletico Madryt
Zwycięzca meczu
X
kurs 4.40
Monaco – Montpellier
Zwycięzca meczu
2
kurs 1.77
Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt
Liczba goli 3,5
+
kurs 2.09
FC Koeln – Bayern Monachium
Liczba goli 4,0
+
1500PLN
50zł free!
MEGABONUS