🇦🇱 Albania – Polska 🇵🇱 Typy, kursy (12.10.2021)

11.10.2021

Mecz o być lub nie być na katarskim mundialu przypadł na nieco wcześniej niż przypuszczaliśmy. Dobra dyspozycja Albanii sprawiła, że to właśnie oni stali się głównymi rywalami biało-czerwonych w walce o drugie miejsce w grupie. Dla obu reprezentacji będzie to więc spotkanie o najwyższą stawkę. Czy podopieczni Paulo Sousy zdołają przeciwstawić się drużynie, która dwukrotnie pokonała Węgrów?

Albania – Polska zapowiedź (wtorek, 20:45)

Niespodziewanie Albańczycy wyrośli na głównego rywala reprezentacji Polski w walce o wyjazd na mistrzostwa świata. Podopieczni Edoardo Reji dwukrotnie ograli Węgrów i tym samym pozbawili ich marzeń o katarskim mundialu. W tym momencie Albania ma jeden punkt przewagi nad naszą reprezentacją i w przypadku porażki z Albanią, szanse Polaków na zajęcia drugiego miejsca w grupie spadną do czysto matematycznych.

O świętowaniu po zwycięstwie nad San Marino nie mogło być mowy. Polacy musieli od razu skupić się na spotkaniu z Albanią, które, jak się okazuje będzie dla nas meczem o być albo nie być. Reprezentacja Polski jest co prawda uznawana za faworyta wtorkowego spotkania, ale Albańczycy pokazali już w meczach z Węgrami, że bardzo mocno potrafią utrudnić życie rywalom. Klasę Albańczyków od początku doceniał zresztą Paulo Sousa, który pokusił się o opinię, że są oni drużyną lepiej zorganizowaną niż Węgry. Teraz Portugalczyk musi się zastanowić jak tę organizację zaburzyć i pozostać w walce o mundial.

Albania – Polska nasze typy

Nie pozostaje nam chyba nic innego jak wierzyć w sukces reprezentacji Polski. Nasza kadra wielokrotnie udowodniła już, że w trudnych spotkaniach potrafi się zmobilizować i zagrać fantastyczne spotkanie. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Albania – Polska | Typ: Polska 2.15 @ Superbet 

Albania – Polska | Typ: poniżej 2.5 gola 1.62 @ Superbet

Albania – Polska kursy bukmacherów

Bukmacher Superbet przygotował na to spotkanie następujące kursy:

  • wygrana Albanii, kurs: 3.65
  • remis, kurs: 3.20
  • wygrana Polski, kurs: 2.15

Albania – Polska fakty meczowe

  • Polska i Albania wygrały trzy z pięciu ostatnich meczów
  • W ostatnich pięciu meczach u siebie Albania straciła łącznie pięć bramek
  • W całej historii pojedynków bezpośrednich Albanii nigdy nie udało się wygrać z Polską

Albania – pięć ostatnich spotkań

Węgry – Albania 0:1

Albania – San Marino 5:0

Albania – Węgry 1:0

Polska – Albania 4:1

Czechy – Albania 3:1

Polska – pięć ostatnich spotkań

Polska – San Marino 5:0

Polska – Anglia 1:1

San Marino – Polska 1:7

Polska – Albania 4:1

Szwecja – Polska 3:2