Jerzy Brzęczek jednym z kandydatów na nowego trenera Legii Warszawa

19.10.2021

Będzie sensacyjny powrót do Ekstraklasy? W gronie kandydatów na nowego trenera Legii Warszawa wymieniany jest Jerzy Brzęczek. Kiepska dyspozycja stołecznej ekipy w lidze sprawia, że ruszyła już karuzela z nazwiskami trenerów, którzy mogliby zastąpić Czesława Michniewicza.

Oprócz byłego selekcjonera reprezentacji Polski w gronie potencjalnych następców obecnego trenera Legionistów pojawiło się jeszcze kilka innych znanych nazwisk.

Dariusz Mioduski sonduje rynek

Legia świetnie rozpoczęła swoją przygodę z tegoroczną Ligą Europy, ale kompletnie zawodzi w Ekstraklasie, w której zanotowała dotąd zaledwie 3 zwycięstwa przy 6 porażkach. Z tego powodu w mediach coraz głośniej mówi się o ewentualnej zmianie trenera na stanowisku warszawskiej drużyny.

Zgodnie z informacjami Izabeli Koprowiak z „Przeglądu Sportowego” do zmiany szkoleniowca w Legii nie doszło jeszcze tylko dlatego, że Dariusz Mioduski nie znalazł ciągle odpowiedniego kandydata. Faworytem prezesa stołecznego zespołu ma być ponoć Marek Papszun.

Trener Rakowa Częstochowa nie mógłby jednak teraz przejąć Legii ze względu na przepisy zabraniające objąć inną drużynę z tej samej ligi w tej samej rundzie. Wątpliwe jest ponadto, że właściciel klubu, Michał Świerczewski, pozwoliłby na taki transfer.

Kto, jeżeli nie Marek Papszun?

Na giełdzie z nazwiskami na nowego trenera Legii pojawiła się też ostatnio osoba Jerzego Brzęczka. Były selekcjoner reprezentacji Polski pozostaje bez pracy po rozstaniu z kadrą i ma też ligowe doświadczenie, gdyż w przeszłości prowadził Lechię Gdańsk oraz Wisłę Płock.

Oprócz Jerzego Brzęczka, w gronie potencjalnych kandydatów na nowego trenera Legii wymieniani są też jeszcze Marcin Brosz, ostatnio prowadzący Górnika Zabrze, a także Leszek Ojrzyński. Podobnie jak w przypadku byłego trenera reprezentacji, obaj ci szkoleniowcy również nie są w tej chwili związani umowami z żadną drużyną.