Bartomeu chciałby ponownie wystartować w wyborach na prezydenta Barcelony!
19.10.2021

Są rzeczy, w które trudno uwierzyć i ta właśnie do nich należy. Josep Maria Bartomeu to według kibiców Barcelony osoba, która powinna smażyć się w piekle. W najgorszym wypadku siedzieć długie lata w więzieniu. Tymczasem były prezydent Blaugrany powiedział, że… chciałby ponownie wystartować w wyborach o fotel prezydencki klubu!

W ostatnich dniach Bartomeu jest niezwykle aktywny w mediach. Opowiada o czasach swoich rządów na Camp Nou. Te zakończyły się wieloma skandalami i gigantycznymi kłopotami finansowymi klubu. M.in. na ich bazie musiał odejść z Katalonii Leo Messii. Jednak Bartomeu wcale nie jest samokrytyczny wobec podjętych decyzji przed siebie oraz pozostałych sterników klubu.

Chciałbym ponownie wystartować w wyborach. Przeżyłem 12 sezonów w Barcelonie. Z Laportą, Rosellem, a potem jako prezydent. Zmieniłbym tylko pandemię. Od tego momentu nie było już tak przyjemnie – można było usłyszeć na łamach katalońskiej telewizji Esport3 we wczorajszym wywiadzie. Trudno uwierzyć, że można mieć taki tupet, ale osoba, która wpędziła Barcelonę w tarapaty, których następstwa będą długo odczuwalne, jednak wypowiedziała te słowa.

Dembele zamiast Mbappe

Co ciekawe ex-prezydent stwierdził także, że w 2017 roku klub mógł pozyskać Kyliana Mbappe. Ostatecznie sztab szkoleniowy wybrał Ousmane Dembele. Według Bartomeu trenerzy stwierdzili, że Dembele będzie lepiej pasował do gry, gdyż tworzy więcej przestrzeni na boisku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO