Ronald Koeman zaatakowany po El Clasico. Jest oświadczenie Barcelony

25.10.2021

Po przegranym El Clasico trener Barcelony, Ronald Koeman, spotkał się z agresją ze strony części kibiców, którzy po meczu utrudniali mu opuszczenie stadionu Camp Nou.

Wideo z tego zdarzenia trafiło do sieci. Klub wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Barcelona potępia atak na trenera

Barcelona uległa w niedzielę Realowi 1:2. Złość części fanów katalońskiego klubu skupiła się po meczu na Ronaldzie Koemanie. Gdy Holender opuszczał stadion, część kibiców otoczyła jego samochód, kładła się na masce i uderzała w pojazd pięściami.

Barcelona szybko odniosła się do tego zajścia, wydając krótkie oświadczenie.

FC Barcelona publicznie potępia brutalne i pogardliwe akty, których doświadczył nasz trener opuszczając Camp Nou. Klub podejmie środki bezpieczeństwa oraz środki dyscyplinarne, by takie niefortunne zdarzenia nie powtórzyły się – napisali przedstawiciele klubu.

Koeman na wylocie?

Porażka z Realem w Klasyku oraz wciąż nienajlepsza dyspozycja graczy Barcelony sprawiają, że po niedzielnym meczu znów głośno o tym, że Ronald Koeman może wkrótce przestać pełnić funkcję trenera katalońskiego zespołu.

Wśród potencjalnych następców Holendra w ostatnim czasie wymieniani byli m.in. Andrea Pirlo, Antonio Conte, Xavi, Phillip Cocu i Joachim Loew.