Konferencja prasowa Paulo Sousy. Debiut Matty’ego Casha już w meczu z Andorą?

08.11.2021

W poniedziałek o godzinie 14:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, na której obecni byli selekcjoner reprezentacji Polski – Paulo Sousa oraz rzecznik prasowy kadry – Kuba Kwiatkowski. Nie zabrakło pytań dotyczących naszego nowego reprezentanta – Matty’ego Casha.

Paulo Sousa miał się zjawić w ostatnich dniach na kilku meczach z udziałem polskich klubów. Ostatecznie selekcjoner nie mógł zasiąść na trybunach z powodu pozytywnego testu na koronawirusa. Sousa otrzymał pytanie dotyczące jego stanu zdrowia – Wszystko minęło dość szybko (Koronawirus). To nie były łatwe momenty. Odczekałem 10 dni i wykonałem test, który dał wynik negatywny.

Kiedy debiut Casha?

Bardzo szybko poruszono oczywiście temat Matty’ego Casha, który po raz pierwszy został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski i zapewne zaliczy debiut w jednym z listopadowych spotkań. Jak zdradził Paulo Sousa, może to nastąpić już w starciu z Andorą – Jeśli chodzi o mecz z Andorą, uwzględniam Matty Casha jako zawodnika, który może wystąpić.

Kuba Kwiatkowski potwierdził, iż wszelkie sprawy formalne zostały załatwione – Matty Cash może u nas grać. Wszystko od strony formalnej jest w porządku.

Jaką rolę Matty Cash otrzyma w naszej kadrze? Jak na razie Paulo Sousa nie zdradza szczegółów i w tym temacie pozostawił sprawę całkowicie otwartą – Liczę na to, że Cash będzie skutecznie konkurował z zawodnikami na swojej pozycji. Daje nam to więcej opcji w naszym systemie gry.

Nie zabrakło pytania w kontekście najbliższego rywala. W takich słowach na temat Andory wypowiedział się selekcjoner reprezentacji Polski – Andora u siebie gra w sposób agresywny, powiedziałbym na granicy czerwonej kartki.

Kuba Kwiatkowski poinformował, iż o 16:00 reprezentacja zaliczy rozruch na boisku, natomiast jutro na konferencji prasowej pojawi się Robert Lewandowski.