Boniek odpowiada na krytykę Lewandowskiego

10.11.2021

Pierwsze dwa dni zgrupowania reprezentacji Polski upłynęły na ciekawych słowach podczas konferencji prasowej. W poniedziałek Paulo Sousa, we wtorek Robert Lewandowski. Obaj skrytykowali szkolenie młodzieży w Polsce. Wnioski dwóch najważniejszych osób w polskiej piłce wiele znaczą. Nie zgadza się z nimi były prezes PZPN Zbigniew Boniek. Ten ostatni zwłaszcza mocno odniósł się do słów kapitana reprezentacji.

Robert w ogóle nic nie wie na temat szkolenia w Polsce od wielu lat, bo go w Polsce nie ma. Słyszałem, że bardzo pozytywnie wypowiadał się o młodych piłkarzach, którzy się pojawiali na kadrze – powiedział były prezes PZPN na łamach Prawdy Futbolu. Zbigniew Boniek w ten sposób zareagował na wcześniejsze słowa kapitana kadry o szkoleniu w Polsce.

Przypomnijmy, że podczas wtorkowej konferencji prasowej Robert Lewandowski zapytany o szkolenie odpowiedział dość krytycznie. – Nie możemy mówić, że w szkoleniu jest dobrze i przyszłościowo. (…) Gdyby wszystko funkcjonowało dobrze, bylibyśmy w innym miejscu. Nie wystarczy wymiana dwóch-trzech elementów. Jeśli szkolenie nie idzie od lat w konkretnym systemie, z jakąś myślą, to nie widać dużych efektów – powiedział gwiazdor Bayernu Monachium. Te słowa mocno korelują z tymi wypowiedzianymi przez selekcjonera Paulo Sousę dzień wcześniej.

Portugalczyk wskazał, że Polacy nie powinny myśleć stricte o wynikach. Należałoby się skupić nad sposobem ich osiągnięcia i całym procesie szkoleniowym. Selekcjoner powiedział, że polska piłka potrzebuje wielkiej reformy. Chodziło mu o reformę strukturalną szkolenia młodzieży, a także zmiany mentalności.