Dani Alves wróci na Camp Nou? Xavi dał zielone światło

12.11.2021

Do niedawna wydawało się, że temat powrotu Daniego Alvesa na Camp Nou upadł. Okazuje się jednak, że zainteresowanie usługami Brazylijczyka wyraził Xavi i niemal pewne jest, że prawego obrońcę zobaczymy wkrótce w barwach Dumy Katalonii. 

Od września tego roku Dani Alves pozostaje wolnym zawodnikiem. Piłkarz rozwiązał niedawno kontrakt z brazylijskim FC Sao Paulo, gdyż klub od dłuższego czasu nie wypłacał mu należnego wynagrodzenia. Już w październiku Alves zakomunikował chęć powrotu do FC Barcelony, jednak wówczas zespół z Camp Nou nie wydawał się specjalnie zainteresowany usługami Brazylijczyka. Wszystko zmieniło się, gdy na ławce trenerskiej katalońskiego klubu zasiadł Xavi.

Wielki powrót

Nowy szkoleniowiec FC Barcelony bardzo szybko wprowadza nowe porządki. Hiszpański dziennikarz Javi Miguel poinformował dziś, że rano zapadła decyzja o ponownym zakontraktowaniu Daniego Alvesa. Duża w tym rola Xaviego, który zasygnalizował, że brazylijski obrońca może być bardzo przydatnym elementem jego układanki. Przypomnijmy, że obaj panowie dobrze się znają, gdyż w latach 2008 – 2015 dzielili szatnię na Camp Nou. Hiszpańskie media informują, że brazylijski obrońca miałby być dostępny już na najbliższe spotkanie z Espanyolem.

Pomimo swojego wieku, Dani Alves nadal zbiera bardzo pochlebne opinie. 38-latek sięgnął niedawno z kolegami z reprezentacji po złoty medal olimpijski i ani myśli jeszcze kończyć kariery. Alves chciałby znaleźć się w kadrze na najbliższe mistrzostwa świata, na których na pewno zagra reprezentacja Brazylii. W osiągnięciu celu na pewno pomógłby mu angaż do drużyny Dumy Katalonii.