Sensacja w eliminacjach mistrzostw Europy U-21. Polska wygrywa 4:0 z Niemcami!

12.11.2021

Tego raczej nikt się nie spodziewał. Po dość przeciętnym starcie eliminacji mistrzostw Europy U-21, reprezentacja Polski sprawiła sensację, wygrywając na Mechatronik Arena w Aspach z Niemcami aż 4:0. Zadecydował zabójczy początek w wykonaniu „Biało-Czerwonych”.

Wyraźnym faworytem tego pojedynku była ekipa „Die Mannschaft”, która podchodziła do piątkowego starcia po czterech grupowych zwycięstwach. Z kolei „Biało-Czerwoni” mieli na swoim koncie siedem punktów i tracili pięć oczek do miejsca gwarantującego rywalizację o awans z drugiej lokaty.

Z wielkim impetem polscy piłkarze rozpoczęli ten mecz. Już w 5. minucie spotkania do siatki trafił Adrian Benedyczak, który wykorzystał podanie Kamińskiego. Chwilę później napastnik Parmy ponownie trafił do siatki, a po raz kolejny asystował przy bramce pomocnik Lecha Poznań.

Zaledwie po kwadransie gry „Biało-Czerwoni” prowadzili aż 3:0. W 15. minucie gola strzelił inny gracz „Kolejorza” – Michał Skóraś. Sytuacja reprezentacji Niemiec była zatem bardzo nieciekawa. Gospodarze znaleźli się w jeszcze gorszym położeniu po 19. minucie starcia, gdy czerwony kartonik obejrzał pomocnik Werderu Brema – Jean-Manuel Mbom.

Napór reprezentacji Niemiec

Druga część spotkania rozpoczęła się od wyraźnej dominacji gospodarzy. Niejednokrotnie Polaków uratował Cezary Miszta, który m.in. obronił strzał Burkardta w 54. minucie meczu. Przewagę „Die Mannschaft” udowadniały kartoniki, jakie sypały się w naszej ekipie. Do 68. minuty ukarani zostali Bejger, Kruk oraz Gruszkowski. W pierwszej połowie żółty kartonik obejrzał także Miszta.

Z minuty na minutę postawa naszych piłkarzy wyglądała coraz lepiej i „Biało-Czerwoni” zdołali opanować sytuację na murawie. W 87. minucie powinno być 4:0. Jakub Kamiński wyszedł praktycznie sam na sam z bramkarzem, ale Luca Philipp zdołał obronić strzał piłkarza Lecha Poznań.

Kozłowski ustala wynik spotkania

Pod koniec rywalizacji „Biało-Czerwoni” poczuli, że mogą zdobyć tutaj jeszcze jedną bramkę. Do siatki w 90. minucie trafił Kacper Kozłowski, który zameldował się na murawie w drugiej połowie rywalizacji. Polacy sięgnęli po cenne zwycięstwo, dzięki któremu tracą obecnie dwa punkty do lidera grupy – reprezentacji Niemiec.

Niemcy 0:4 Polska

0:1 Benedyczak 5′

0:2 Benedyczak 12′

0:3 Skóraś 15′

0:4 Kozłowski 90′