Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski!

12.11.2021

Dziewiąty i zarazem przedostatni mecz eliminacyjny mistrzostw świata 2022 już za nami. Reprezentacja Polski bez większych problemów poradziła sobie z Andorą. Wpływ na przebieg rywalizacji miała bez wątpliwie czerwona kartka w szeregach rywali już w 1. minucie meczu. Biorąc pod uwagę przeciętny poziom tego spotkania, wydarzeniem wieczoru był debiut Matty’ego Casha, który wszedł na murawę w 63. minucie potyczki.

Zastanawiano się, ile czasu otrzyma w piątkowy wieczór Matty Cash. Paulo Sousa zapowiedział bowiem, iż defensor Aston Villi będzie zaangażowany w mecz z Andorą, więc debiut 24-latka był po prostu formalnością. Ostatecznie selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się na Kamila Jóźwiaka od pierwszej minuty spotkania. Zawodnik Derby County zaprezentował się z bardzo dobrej strony, notując asystę przy pierwszym golu Lewandowskiego, a także trafiając do siatki w 11. minucie rywalizacji.

Debiut Matty’ego Casha w reprezentacji Polski!

Po nieco ponad godzinie gry na murawie zameldował się Matty Cash, który zmienił Przemysława Frankowskiego.

Gracz zespołu z Birmingham nie wkroczył z wielkim impetem do naszej kadry. Statystki 24-latka z piątkowego meczu wyglądają następująco:

 rozegrane minuty: 26

przechwyty:1

pojedynki (wygrane): 2 (1)

utracone posiadanie: 4

kontakty z piłką: 21

celne podania: 13/14 (93%)

dośrodkowania (celne): 2 (0)

Trudno nie mówić o przeciętnym występie. Podczas spotkania z Andorą można było jednak zauważyć, iż piłkarz Aston Villi starał się włączać w akcje „Biało-Czerwonych”. Niejednokrotnie brakowało komunikacji, która powinna przyjść z czasem. Nie można oczywiście ocenić postawy prawego defensora w obronie, gdyż Andora od praktycznie początku meczu grała w dziesiątkę.

Jak swój debiut w reprezentacji Polski skomentował Matty Cash? Defensor w takich słowach wypowiedział się w rozmowie z TVP Sport: Debiut w reprezentacji Polski to dla mnie spełnienie marzeń. Bardzo wyjątkowy moment. Dobrze mi się współpracowało z drużyną. Całe zgrupowanie jest fantastyczne. Koledzy świetnie mnie przywitali. Kocham tu być.