Bez niespodzianki – Pedri zgarnia prestiżową nagrodę

22.11.2021

Tego można było się spodziewać od jakiegoś czasu. Mający za sobą kapitalny sezon Pedri zgarnia nagrodę Golden Boy. Coroczny tytuł przyznawany przez włoski dziennik Tuttosport dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia to niemal „mini Złota Piłka”. 

Pomocnik Barcelony i reprezentacji Hiszpanii zdeklasował konkurencje. Aż czterdziestu dziennikarzy decydowało o obliczu plebiscytu przyznając miejsca na podium. W 24. przypadkach Pedri znalazł się na pierwszym miejscu. Tylko czerech żurnalistów nie znalazło dla niego miejsca w czołowej trójce! Drugi w klasyfikacji Jude Bellingham miał o 199 punktów mniej. To największa przewaga w historii pomiędzy zwycięzcą a drugim zawodnikiem od początku tego plebiscytu.

Przypomnijmy, że Pedri obecnie leczy kontuzje. To efekt przeciążania po morderczym ubiegłym sezonie. Pomocnik rozegrał aż 75 spotkań licząc występy w klubie i reprezentacji. Zwłaszcza dziwiło zaangażowanie piłkarza w oba turnieje dla kadry. Najpierw Euro 2020, a później Igrzyska Olimpijskie. Wiele wskazuje na to, że pomocnik w tym roku może już na boisko nie wybiec.