Paweł Dawidowicz zerwał więzadła krzyżowe

08.12.2021

Wielki pech Pawła Dawidowicza. Reprezentanta Polski czeka wielomiesięczna przerwa. Obrońca Hellasu Verona zerwał więzadła krzyżowe i nie zagra przynajmniej przez najbliższe pół roku. 

W ostatnim czasie kariera Pawła Dawidowicza nabrała rozpędu. Obrońca wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski, a dzięki dobrym występom w barwach Hellasu pojawiła się szansa na transfer do większego klubu. Wygląda jednak na to, że plany transferowe trzeba będzie odłożyć na później.

Pechowa Venezia

Około 70. minuty spotkania pomiędzy Hellasem Verona a Venezią Paweł Dawidowicz doznał kontuzji. Nie wydawała się ona jednak nazbyt poważna, bowiem obrońca reprezentacji Polski był w stanie dokończyć mecz. Złe wieści spłynęły dopiero po zakończeniu spotkania. Okazało się, że Dawidowicz zerwał więzadła w kolanie i czeka go przynajmniej półroczna przerwa.

Kontuzja Dawidowicza to również zła informacja dla Paulo Sousy, który nie będzie mógł skorzystać z usług piłkarza Hellasu w meczu z Rosją. Portugalski selekcjoner ma nieco ponad cztery miesiące na załatanie dziury w defensywie, która powstała w wyniku kontuzji Dawidowicza.