Bayern nie pozostawił złudzeń. Barcelona przegrywa i żegna się z Ligą Mistrzów!

08.12.2021

Przed niełatwym wyzwaniem stanęła „Duma Katalonii”, która musiała szukać zwycięstwa w Monachium. Podopieczni Xaviego nie zdołali nawiązać walki i przegrali 0:3. Ta porażka oznacza, iż zespół z Camp Nou zagra w fazie pucharowej… Ligi Europy.

Zwycięstwo z Bayernem lub korzystny wynik w Lizbonie. Barcelona postawiła się w wyjątkowo niekorzystnej sytuacji, gdyż „Bawarczycy” nie zamierzali rezygnować ze zwycięstwa w ostatnim meczu, natomiast Benfica grała u siebie z najsłabszym w grupie Dynamem Kijów. Początek spotkania w wykonaniu „Dumy Katalonii” był jednak całkiem imponujący. Hiszpański klub starał się narzucić pressing, ale Bayern dość szybko poradził sobie z naporem rywala.

Z minuty na minutę gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę na boisku. Po nieco ponad dwóch kwadransach gry mieliśmy 1:0. Robert Lewandowski znalazł się z futbolówką w polu karnym, poradził sobie z Pique, a następnie posłał dokładne dośrodkowanie, które wykorzystał Thomas Muller. Niemiecki zawodnik strzelił tym samym swojego 50. gola w Lidze Mistrzów.

Ten wynik oczywiście stawiał Barcelonę w kiepskiej sytuacji, ale nie przekreślał jeszcze wszystkich szans. Sytuacja stała się jasna na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Strzał z dystansu wykonał Leroy Sane, a Marc-Andre ter Stegen nie poradził sobie z uderzeniem, które powinien obronić. Bayern prowadził 2:0.

Musiala zamyka mecz

Drugi stracony gol całkowicie podciął skrzydła „Dumie Katalonii”. W 62. minucie meczu bramkę na 3:0 zdobył Jamal Musiala, który wykorzystał podanie od Alphonso Daviesa. Po tym trafieniu tempo spotkania znacząco spadło. Wystarczy powiedzieć, że do końca pojedynku zobaczyliśmy jeszcze jedną konkretną akcję. Przed szansą na drugiego gola stanął Leroy Sane, ale gracz Bayernu wykonał niecelny strzał z pola karnego.

„Bawarczycy” kończą fazę grupową z kompletem punktów. Z kolei Barcelona zajmuje trzecie miejsce i zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Bayern Monachium 3:0 Barcelona

1:0 Mueller 34′